Yazılar

Sakatatlarla Yemek Yapma #1: Dana Yürek

Sakatat yemeklerine karşı neredeyse herkesin belli bir miktar ön yargısı olduğunun farkındayım. Bu ön yargı çoğunlukla ya sakatatların sağlığınıza zararlı olma ihtimali ya da yeterince hijyenik koşullarda hazırlanmamış olması ya da en basit tabiriyle damak tadınıza uygun olmadığı için oluşuyor. Ben bunun gibi tartışmaya açık yiyecekler konusunda her zaman açık fikirli davranıp, her şeyi enContinue reading “Sakatatlarla Yemek Yapma #1: Dana Yürek”

Aroma İnfüzyonu ve Kahverengi Tereyağı:
 Kahveli-Kahverengi Tereyağlı Kurabiye

Aşçılık bir sanatsa pastacılık bir bilimdir. Bu ifade sizin için iyi veya kötü bir haber olabilir. Hem profesyonel mutfaklardaki hem de ev aşçılarının çoğunun yemek ya da tatlı yapmak arasında net bir tercihleri oluyor. Bunun nedeninin karakterlerimizle basitçe açıklanabileceğine inanıyorum. Daha kaygısız, rahat insanlar aşçılığı tercih ediyorlar çünkü aşçılık daha spontane olabilir. Her zaman hassasContinue reading “Aroma İnfüzyonu ve Kahverengi Tereyağı:
 Kahveli-Kahverengi Tereyağlı Kurabiye”

Hibiskus Şurubunda Poşe Armut& Kaymak Kreması

Bence kötü başlayan günlerin sabahında hepimiz farketmeden bir karar veriyoruz. Ya o günü kabullenip belki depresif, belki verimsiz bir şekilde sonlandırmak ya da bir şekilde günü güzelleştirecek bir şey bulup durumu tersine çevirmek. Bazı insanlar için bu enerji veren bir şarkı dinlemek, bazıları için açık havada yürüyüş yapmak; bazıları içinse güne normalden daha büyük birContinue reading “Hibiskus Şurubunda Poşe Armut& Kaymak Kreması”

Gnocchi ve diğer mantılar

Yeme-içme alışkanlıkları farklı dönemlerde zamanın trendlerine bağlı olarak değişikilik gösteriyor. Son zamanlarda- özellikle farklı diyetlerin artmasına da bağlı olarak-  basit, doğal ve göreceli olarak sağlıklı yemekler daha revaçta. İyi yemekten anlayan insanlar, artık sadece yedikleri yemeğin kökeni, yapılma tekniği ve hangi malzemelerden yapıldığının ötesinde içerdiği besin öğelerine de dikkat ediyor. Ben bugüne dek kendi yemeContinue reading “Gnocchi ve diğer mantılar”

Ays kimdir?

Merhaba! Ben 25 yaşında gastronomi meraklısı bir profesyonel aşçıyım. 2018 yılında tamamladığım LCB eğitimimden beri farklı yerlerde farklı pozisyonlarda deneyimler edindim. Yemek yemeyi, yapmayı ve farklı kültürlere ait tatları denemeyi çok seviyorum. Burada yemek konusunda edindiğim tecrübeleri, kendi tariflerimi ve hikayelerimi paylaşıyor olacağım.

Abone ol

Beni takip ederek yeni postlardan haberdar olabilirsin.


Bana ulaş


Copyright ©2020  · Food Stories Of Ays · All rights reserved.

%d bloggers like this: